Sádrové omítky

< Zpět na výběr omítek

Sádrové omítky

Jednovrstvé sádrové omítky jsou velmi oblíbeným materiálem pro úpravu vnitřních stěn domů a bytů. Lze je použít na všechny klasické stavební materiály jako je beton, cihlové nebo kamenné zdivo, ale i na staré jádrové omítky. Sádrové omítky mají schopnost pohlcovat vlhkost v místnosti, a tím regulují její množství a vytváří příjemné mikroklima. Z tohoto důvodu se však nehodí do místností se zvýšenou vlhkostí, jako jsou například koupelny a sklepy. Ze stejného důvodu se také tyto omítky nevyužívají na krytí vnějšího zdiva, protože by zde byl efekt pohlcování vnější vlhkosti nežádoucím jevem.

Sádrové omítky vytváří dokonale hladký a čistý povrch již po nanesení první vrstvy. Proto není potřeba aplikovat žádné další vrtsvy materiálu, jako je tomu u klasických dvouvrstvých omítek. Díky tomu se zkracuje celkový pracovní čas a tím i finanční náklady na realizaci omítek. Zdánlivě vyšší cena sádrové omítky na m2, tedy nemusí být v konečném součtu vyšší v porovnání s běžnými dvouvrstvými omítkami.

Vždy však doporučujeme konzultovat volbu materiálu s odborníkem, který vám pomůže navrhnout to nejlepší řešení právě pro vás. V případě zájmu se na nás neváhejte obrátit prostřednictvím poptávkového formuláře. My vám obratem ZDARMA zašleme návrh na míru vašim potřebám, včetně cenové kalkulace. Níže jsou uvedeny orientační ceny bez DPH. Přesná cena může být stanovena až po osobní návštěvě na místě stavby, vzhledem k velmi odlišné kvalitě provedení stavbeb, rovinnosti stěn a členitosti domu.

Cena sádrové omítky (stěny do tloušťky 1,5cm) 380 Kč / m2

Cena sádrové omítky (stropy do tloušťky 1,5cm) 400 Kč / m2

V ceně zahrnuto:

  • Osobní prohlídka stavby
  • Zpracování cenové nabídky
  • Osazení PVC začišťovacích okenních profilů APU
  • Osazení pozinkovaných omítkových rohů
  • Zakrývání otvorových výplní PE folií
  • Aplikace omítek, případně štuku
  • Hrubý úklid uvnitř stavby
  • Doprava pracovníků, materiálu, strojů a sil

Chcete zaslat nezávaznou nabídku?

Vyplníte pouze potřebné údaje a my vám co nejdříve ZDARMA zašleme cenovou kalkulaci.